O nás / O nás

O nás

Tradiční loutkové divadlo se převážně věnuje klasickým loutkovým pohádkam pro děti a dospělé.

«České loutkové divadlo Praha» bylo založeno v družstevním formátu v 90 letách XX století.
Ale jeho počátky se zrodily mnohém dříve, kdy pan Jan Amos Vaněk, významný sochař a malíř, v polovině 70 let rozhodl podporovat tradiční výrobu českých loutek v Praze.  Pravě tehdy bylo možné získat unikátní, ručně vyrobené, nenapodobitelné loutky mistra na Karlovem mostě, galeriích města a specializovaných salonech. Jeníček a Mařenka, Broučci, Karkulka, vlci, čerti, anděle a mnoho dalších pohádkových bytosti, se stáli trvalými společníky portfolio pana Vanka.
Jak se ale potom zjistilo, neni možné vyrábět panenky bez organizováni vlastního divadla - po deseti letech se pan Amos Vaněk jel na své první turné do Mexika, kde zrovna přestavoval české tradiční divadlo místním.
Dále byli pozvánky do Indii, Birmy, Kambodži, Kosta Riky, Německá a Rakouska – divadlo a jeho tvůrce vycestovali půlku světa.
To vše ale nevadilo rozvíjet a zahajovat vystoupení v České republice a Slovensku: vystoupení na městských slavnostech a festivalech, zámcích a jiných architektonicky významných místech, dětské školky a obchodních centrech.
Během poslední 25 let existenci divadla bylo odehráno 3000 vystoupení na 5 jazycích. 

Občanské sdružení Českého tradičního divadla Praha
Praha 1 Most Legii | Mýtný Domek | Kampa

photo

Mgr. Jan Amos Vaněk |+ 420 724 975 426 | vanekamos@seznam.cz 
Mgr. Olga Sotnikova PhD.| +420 734 705 681 | opsotnikova@gmail.com